• F4
  • F1
  • F3
  • F2

Het Midden-Oosten was eeuwenlang de thuisbasis van een veelvoud aan borduurstijlen. Veel van het borduurwerk is door de eeuwen heen beïnvloed door technieken, motieven en materialen uit aangrenzende landen en continenten. Borduurwerk werd al gebruikt voor de garderobe van de Egyptische farao Toetanchamon.

Lang, katoenen paneel met een zich herhalend, gecompliceerd geometrisch patroon in rood op een witte achtergrond. Fes, Marokko, 20ste eeuw (TRC 2022.0956).Lang, katoenen paneel met een zich herhalend, gecompliceerd geometrisch patroon in rood op een witte achtergrond. Fes, Marokko, 20ste eeuw (TRC 2022.0956).

Borduurwerk was ook een belangrijk kenmerk van de Byzantijnse en vroegchristelijke paleishoven en religieuze instellingen. Het was en is nog steeds een belangrijk aspect van Palestijnse kleding, maar het wordt ook overal in de Maghreb gevonden, vooral in Marokko en Tunesië. Borduurwerk uit het Midden-Oosten heeft een grote invloed gehad op Europese stijlen en technieken, en omgekeerd hebben Europese vormen, vooral vanaf het midden van de negentiende eeuw, de decoratie in het Midden-Oosten sterk beïnvloed.

Deze workshop behandelt een grote verscheidenheid aan borduurtypes die gebruikt werden en worden in het Midden-Oosten. Het omvat stedelijke, dorps- en bedoeïenenartikelen uit Marokko, Tunesië, Egypte, Palestina, Syrië, Saoedi-Arabië en Jemen. De studiedag gaat in op de geschiedenis, technieken en ontwerpen die bij dit deel van de wereld horen. We kijken naar ontwikkelingen buiten het Midden-Oosten die het borduurwerk in het Midden-Oosten hebben beïnvloed, en vice versa.

De docent van deze studiedag is Dr. Gillian Vogelsang-Eastwood, directeur van de TRC en de redacteur en hoofdauteur van de Encyclopedia of Embroidery from the Arab World (Bloomsbury 2016).

Een deelneemster aan een eerdere studiedag over dit onderwerp heeft een reactie geschreven. Klik hier voor dat artikel.

  • Datum: Vrijdag 12 juni 2026.
  • Tijd: 10.00 - 16.00.
  • Locatie: TRC Leiden, Boerhaavelaan 6, 2334 EN, Leiden.
  • Docent: Dr. Gillian Vogelsang-Eastwood
  • Taal: Nederlands en/of Engels, naar behoefte
  • Kosten: 85 euro. Thee, koffie en koekjes inbegrepen. Neem alstublieft wel zelf uw lunch mee.
  • Maximumaantal deelnemer: 8. Minimum: 4. Als het minimumaantal deelnemers is bereikt, zal een bevestiging en factuur worden verstuurd.

U kunt zich inschrijven via dit emailadres:Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

 


Zoek in TRC website

Contact

Boerhaavelaan 6
2334 EN Leiden.
Tel. +31 (0)6 28830428  
office@trcleiden.org

facebook 2015 logo detail

 

instagram vernieuwt uiterlijk en logo

 

 

Bankrekening

NL39 INGB 0002 9823 59, t.a.v. Stichting Textile Research Centre.

Openingstijden

Het TRC is gesloten tot maandag 4 mei vanwege de verhuizing naar de Boerhaavelaan. We blijven bereikbaar via email (office@trcleiden.org) of telefoon: 06-28830428.

Financiële giften

Het TRC is afhankelijk van project-financiering en privé-donaties. Al ons werk wordt verricht door vrijwilligers. Ter ondersteuning van de vele activiteiten van het TRC vragen wij U daarom om financiële steun:

Giften kunt U overmaken op bankrekeningnummer (IBAN) NL39 INGB 000 298 2359, t.n.v. Stichting Textile Research Centre. BIC code is: INGBNL2A

U kunt ook, heel simpel, indien u een iDEAL app heeft, de iDEAL-knop hieronder gebruiken en door een bepaald bedrag in te vullen: 
 

 

 

Omdat het TRC officieel is erkend als een Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI), en daarbij ook nog als een Culturele Instelling, zijn particuliere giften voor 125% aftrekbaar van de belasting, en voor bedrijven zelfs voor 150%. Voor meer informatie, klik hier